Xantelasma

Xantelasma

Xantelazmy sú nebolestivé a neškodné tukové usadeniny v koži viečok a okolo očí, ktoré sú skôr estetickým problémom, pretože negatívne ovplyvňujú vzhľad človeka. Môžu indikovať rôzne ochorenia. Xantelazmy sa najčastejšie objavujú u starších ľudí, môžu vznikať na základe dedičných faktorov, no predovšetkým sú charakteristickým javom sprevádzajúcim poruchu metabolizmu tukov (lipidov).

Liečba sa zameriava na úpravu diétneho režimu, riešenie poruchy metabolizmu tukov, prípadne liečbu ochorenia. Samotné prejavy – tuhé útvary – sa odstraňujú chirurgicky alebo laserom. Laserové odstránenie týchto tukových výrastkov sa považuje za ideálny, šetrný a najbezpečnejší spôsob riešenia bez vzniku jaziev a s dobrým estetickým výsledkom. Na laserové odstránenie používame CO2 laser.

Objednajte sa do R-Clinic

Zaujala Vás ponuka našich služieb? 14 rokov skúseností a úspechov, ktoré zahŕňa liečba vrások, omladenia kože, objemové výplne, korekcia nosa, konturovanie tváre, liečba celulitídy, strií, odstraňovanie výrastkov a odstránenie znamienok, liečba nadmerého potenia, či liečba jaziev. Veľmi radi pomôžeme aj Vám!

chcem sa objednať
© 2024 | R - Clinic s.r.o. | R - Estetic s.r.o. | Všetky práva vyhradené | Partner - EuroPainClinics / liečba bolesti chrbta, hernia disku, ischias, ont i ryggen