Naše nové logo – jeho skrytý význam a vízia

Rozhovor s akademickým sochárom a reštaurátorom Martinom Kutným – tvorcom nového loga R-Clinic.

Akademický sochár a reštaurátor Martin Kutný je známy v Bardejove ako záchranca pamiatok, gotických oltárov, a rovnako aj vďaka soche kata na Bardejovskom námestí. Prinášame Vám krátky rozhovor o novom logu R-Clinic s umelcom, ktorý ho vytvoril.

  • Odkiaľ ste čerpali inšpiráciu na nové logo R-Clinic a čo má samotné logo reprezentovať?

Po spoločných rozhovoroch s MUDr. Janette Rapčanovou, ktorá pôsobí vo sfére estetickej medicíny, bolo dôležité, vyjadriť jemné línie a rezy, prirodzenú siluetu a v konečnom dôsledku celkovú krásu ženy. Samotné logo a štvorec, v ktorom sa nachádza, vyjadruje zoskupenie celku, znamenajúce, že na tejto estetickej klinike nájdete komplexné služby. Nejde len o kozmetická a estetická úprava zvonku, ale aj zvnútra. Tým, že rezy prekračujú štvorec, vyjadruje , že niekedy musia lekári ísť na hranu možností, aby pomohli. Ja osobne som sa postaral o výtvarný návrh a môj syn Viktor Kutný tomu dal grafické znázornenie.

  • Čo pre Vás znamená ženská krása?

Téma „Žena a krása“ je súčasťou môjho pracovného života, keďže som výtvarník a pôsobím v maliarskej a sochárskej oblasti. Aj preto sa v mojej tvorbe stále vyskytujú ženy. Je náročné umelecky vyjadriť ženskú krásu a niekedy aj nemožné. Ženská krása je vo svojej podstate láska a veľmi často ju vyjadrujem aj v spojení s mužom.

Ďakujeme za rozhovor a kreatívne logo, ktoré dáva našej klinike vizuálnu identitu!

© 2020 | R - Clinic s.r.o. | R - Estetic s.r.o. | Všetky práva vyhradené | Partner - EuroPainClinics / liečba bolesti chrbta, hernia disku, ischias